Jak zmienić budżet partycypacyjny?

opublikowany: 12 kwietnia 2018 11:42, katarzyna.domanska

Budżet partycypacyjny wpisał się w codzienność Warszawy. Co roku ponad 100 tysięcy osób głosuje na pomysły, które potem pojawiają się w przestrzeni stolicy. Miasto zrealizowało już ponad 1500 pomysłów mieszkańców i wciąż realizuje kolejne. Przestrzeń Warszawy zmienia się dzięki Waszej aktywności i Waszym pomysłom.

W Warszawie budżet partycypacyjny odbywa się już po raz piąty. Przez wszystkie poprzednie, cztery edycje wspólnie zastanawialiśmy się, jak go ulepszać małymi krokami. Teraz chcemy porozmawiać o tym, jak zmienić budżet partycypacyjny, żeby jeszcze bardziej odpowiadał na potrzeby mieszkańców.

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych!

W kwietniu i w maju na warsztatach oraz w punktach konsultacyjnych będziemy rozmawiać o tym, jak mogłyby wyglądać poszczególne etapy warszawskiego budżetu partycypacyjnego. Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy chętniej angażowali się w wypracowanie pomysłów i podejmowali decyzje o wydatkowaniu środków publicznych wspólnie i bardziej świadomie.

Jak wziąć udział w konsultacjach:

Przyjdź na warsztat:

21 kwietnia (sobota), godz. 11:00-15:00
Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, ul. Nowolipie 25B

23 kwietnia (poniedziałek), godz. 18:00-21:00
Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56

Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w warsztacie do 18 kwietnia. Można zgłosić się mailowo – wysyłając wiadomość na adres twojbudzet@um.warszawa.pl lub telefonicznie – pod numerem: (22) 44 33 495. Prosimy o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu  oraz preferowanego terminu warsztatu.

Porozmawiaj z nami w punkcie konsultacyjnym:

19 kwietnia (czwartek), godz. 9:00-17:00
Urząd m.st. Warszawy, ul. Niecała 2, sala nr 130

25 kwietnia (środa), godz. 17:00-20:00
Centrum Społeczne Paca 40, ul. Paca 40

26 kwietnia (czwartek), godz. 15:00-18:00
Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, ul. Nowolipie 25B

10 maja (czwartek), godz. 17:00-20:00
Miejsce Aktywności Lokalnej, ul. Grójecka 109

W kolejnym etapie konsultacji będziemy rozmawiali o bardziej szczegółowych rozwiązaniach dotyczących budżetu partycypacyjnego.

O czym warto pamiętać:

Bardziej szczegółowo zostały opisane w publikacji Standardy procesów budżetu partycypacyjnego w Polsce (Wydawca: Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, autorzy: praca zbiorowa pod red. Ewy Stokłuski). Zaprezentowano w niej uniwersalny model procesu budżetu partycypacyjnego, który obowiązuje w większości polskich miast.

Masz pytania dotyczące tych konsultacje? Napisz na: twojbudzet@um.warszawa.pl.