Budżet partycypacyjny – Warszawa

Budżet Partycypacyjny - Warszawa 2016

Głosowanie

opublikowano: środa, 15 styczeń, 2014 - 17:54, justyna.piwko

Przez 11 dni, między 20 a 30 czerwca trwać będzie głosowanie w budżecie partycypacyjnym. Każdy mieszkaniec Warszawy może oddać głos w wybranej dzielnicy na projekty, które są jego zdaniem najbardziej potrzebne! Projekty, które zdobędą najwięcej głosów zostaną zrealizowane w 2015 roku.

Głosowanie

Jak zagłosować na wybrane projekty – w kilku krokach:

1. Zastanów się, z jaką dzielnicą i z jakim terenem w Warszawie czujesz się najbardziej związany. Można głosować tylko w jednej dzielnicy, więc ten wybór jest ważny.

 

2. Większość dzielnic została podzielona na mniejsze obszary. Jeśli nie jesteś pewien, jak wygląda podział na obszary w Twojej dzielnicy, sprawdź TUTAJ. Te informacje można również znaleźć w Wydziałach Obsługi Mieszkańców w Urzędach Dzielnic.

Jeśli w wybranej przez Ciebie dzielnicy stworzone zostały takie obszary, zastanów się, w którym z obszarów chcesz głosować. Możesz wybrać tylko jeden obszar.

 

3. Sprawdź, jakie projekty zostały złożone i które z nich podobają Ci się najbardziej – listy projektów znajdziesz TU. Możesz wybrać maksymalnie 5 projektów, każdemu przyznając równoważny głos.

W kilku dzielnicach (na Białołęce, Ochocie i Woli) głosowanie jest bardziej skomplikowane: możesz głosować zarówno na projekty dotyczące całej dzielnicy (maksymalnie 5), jak i na projekty w wybranym obszarze (też maksymalnie 5) – w tych dzielnicach można więc zagłosować na 10 projektów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o projektach, przyjdź na jedno ze spotkań dyskusyjnych. Spotkania organizowane sa w każdym z 63 obszarów. Na spotkaniach będzie można porozmawiać z pomysłodawcami poszczególnych projektów, obejrzeć ewentualne zdjęcia lub mapy, zadać pytania – terminy spotkań znajdziesz TU

 

4. Od 20 czerwca do 30 czerwca 2014 r. zagłosuj na wybrane projekty – możesz to zrobić na kilka sposobów:

– Najłatwiej zagłosować przez Internet – głosowanie będzie trwało na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl

– Zagłosować można również papierowo – przychodząc do wybranego Urzędu Dzielnicy (w godzinach jego pracy, pomiędzy 20 a 30 czerwca) i wrzucając do urny wypełnioną kartę do głosowania. W niektórych dzielnicach funkcjonować będą dodatkowe punkty do głosowania – informacje o nich znajdziesz na stronach dzielnic oraz na ulotkach i plakatach.

– Możesz również przesłać swój głos listownie na adres swojego Urzędu Dzielnicy z dopiskiem „Budżet partycypacyjny 2015”. Żeby głos był ważny, musi wpłynąć do urzędu pomiędzy 20 a 30 czerwca 2014 r. (kartę do głosowania będzie można pobrać ze stron internetowych od 20 czerwca lub w Wydziale Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Dzielnicy).

 

UWAGA UWAGA
Każdy mieszkaniec Warszawy może oddać głos tylko raz!

Jeżeli zagłosujesz więcej niż jeden raz (np. zagłosujesz przez internet i osobiście), wtedy wszystkie Twoje głosy zostaną uznane za nieważne.

Jeżeli zagłosujesz na więcej niż 5 projektów z wybranego obszaru, również Twój głos nie będzie ważny.

Głosować mogą tylko osoby mieszkające w Warszawie (nie trzeba być jednak zameldowanym).
--> WIĘCEJ INFORMACJI O WERYFIKACJI GŁOSÓW

W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Warszawy bez względu na wiek --> WIĘCEJ INFORMACJI


15 lipca 2014 r. zostanie ogłoszona lista projektów (w każdym z obszarów), które zdobyły najwięcej głosów i będą zrealizowane w 2015 roku!